На цьому тижні у нашій школі пройшло веселе свято.  КВК, яке пройшло під гаслом - "У здоровому тілі - здоровий дух". Змагання відбулося між командами 7-их та 8-их класів під керівництвом психолога школи - Русин В.Г.. Було дуже цікаво, весело та пізнавально. Цією атмосферою зарядилися всі гості. Дякуємо за хороші емоції!

 

Хто не знає про святого Миколая? Малий і старий знає про нього. Щороку приходить він у кожну господу з миром і дарунками. Для маленьких стає чарівною казкою. Виростають діти – і добра казка зникає, а Миколай залишається.

Наслідуймо добро і вчинки Миколая! Нехай це свято стане для нас святом Милосердя, святом Доброти, Прощення, Любові до ближніх.

Сьогодні, мої милі друзі, довгожданний день зустрічі з мріями та подарунками. Свято дитинства й щедрості, на яке щорічно чекають наші вихованці. От і нині діти з самого раночку виглядають візитера, аби отримати подарунки, але не тільки отримати, а й подарувати Миколаю щось незвичне. Довго й старанно вони готували для Святого справжнісінький бал, аби показати, як люблять його, які вони слухняні й талановиті.

Свято лине Миколая –
Серденько радіє.
Йде святий до нас із раю
Принесе надію.

"Чарівна казка про Миколая"

Підготували для гостів свята учні 5-го класу та класний керівник Русин В.Г.

 


 

6 грудня – День Збройних Сил України. Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може. Тому ідуть юнаки служити в армію, щоб зберегти мир і спокій своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів. До цієї події долучилися і учні нашої школи (учні 9 класу, вчитель історії Пацан В.В.) підготувавши масовий захід, де прозвучали привітання для сильної половини людства, вірші та пісні про хоробрість, відвагу наших військовослужбовців.  На святі було вшановано хвилиною мовчання і запаленням лампадок, і тих хто склав голови за нашу свободу і мир, -  героїв Небесної сотні.


Цікаво і змістовно відбулися розважальні змагання між хлопцями 7 класу (класний керівник Чокнадій Л.В.) На змаганнях де були представлені команди «Лицарі» і «Юні захисники» учні змагалися, як у спортивному плані, так і в інтелектуальному («Конкурс з м’ячем», «Жартівлива вікторина», «Хто сильніший», «Умілі руки», «Знавці козацької термінології», «Шеф-кухар»). У напруженій боротьбі рахунок був рівний.  В кінці свята команди були нагороджені солодкими призами.


 


 

Пролунало в країні мовчання.

Навіть вітер затих на хвилину:

Відбувалось останнє прощання,

Зі словами " Герої не гинуть".

Засвітили свічки в кожнім домі,

І дивилися тихо на небо-

Так летіли у даль невідому

Всі герої, що вмерли за тебе.

Я почула, як плаче держава,

Що синів її в землю ховають.

Ви не вмерли! В Вас вічність і слава,

Бо Герої, як ви, не вмирають!

Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного  та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.

21 листопада вчителем історії Пацаном В.В. було проведено виховний захід до дня Гідності і Свободи, на який були запрошені учні  8-11 класів. «Хто не буде пам’ятати минулого, той не матиме майбутнього»,- наголосив учитель в своєму виступі. Віталій Віталійович розповів про події тих місяців та побажав не втручати людську гідність та вірити в щасливе майбутнє нашого народу.


Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці показали  свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.


Також було продемонстровано відео-фільм: «Революція Гідності».


Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.


 

 

Згідно з планом роботи школи та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення історії, формування уміння викoристовувати теоретичні знaння в  різних життєвих ситуаціях, поглиблeння знань школярів з історії України, формування історичних компетентностей та виховання патріотизму, любові до рідного краю з 20 по 24 листопада 2016 року в школі було проведено Тиждень історії.

Увагу школярів до історичної науки привертав інформаційний стенд, розвитку творчих здібностей учнів сприяв конкурс стіннівок, з якими можна було ознайомитися протягом тижня.

Впродовж цих днів пройшло чимало цікавих та змістовних заходів.

 

А саме 20 листопада відбулось відкриття тижня історії. Учні поринули у світ цікавого «історичного» життя відчули себе справжніми мандрівниками складними, але захоплюючими стежинами минувшини. Для учнів 5-6 класів вчителем історії Пацаном В.В. було здійснено заочну мандрівку замками Закарпаття, де можна було ознайомитись з історією та  легендами, якими насичені фортеці.

21 листопада було проведено виховний захід до дня Гідності і Свободи, на який були запрошені учні  8-11 класів. Віталій Віталійович розповів про події тих місяців та побажав не втручати людську гідність та вірити в щасливе майбутнє нашого народу. Також було переглянуто відео-фільм «Революція Гідності».


 

 

В цей же день, відбувся флеш-моб «Єдина країна», в якому взяли участь учні 5-9 класів.

 

Також  7 класу випала можливість здійснити подорож Київською Руссю. Відбулась вікторина, в якій взяли участь три команди («Князі», капітан Жгенті К., «Прометей», капітан Попович О., «Спарта», капітан Томишинець М.) у ході якої з невеликим відривом перемогла команда «Спарта».

22 листопада для учнів 5-11 класів, були проведені ескурсії в музейну кімнату, де учні могли ознайомитись з культурою та побутом свого краю.

Цього ж дня розплутуватись з лабіринту минулого довелось учням 6 класу. Вийти з нього намагались дві команди: «Давні єгиптяни» та «Давні греки». Перед командами були поставлені різні завдання: відповісти на запитання, вгадати історичну постать, розшифрувати слова та малюнки. Обом командам вдалось вибратись з лабіринту минулого, для того, щоб побудувати своє успішне майбутнє в теперішньому.

Для учнів 8 класу було підготовлену гру «Перший історичний мільйон», де учні змогли відчути себе учасниками цієї гри, відповідавши на різні історичні запитання й отримувавши за них відповідні бали.


23 листопада відбулася учнівська лінійка «День пам’яті жертв Голодомору». Ведучими (Демяненко Сергій і Метенько Діана) було проаналізовано ті трагічні роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу. Вчителем історії Пацаном В.В. була надана коротка історична довідка про ті події, історії очевидців. Учні 9-класу декламували поезії  Н.Тривайло «Полумя скорботи», Д. Головко «У той рік заніміли зозулі», А.Листопад «Вічний монолог». Також було продемонстровано фільм «Голод в Україні». В кінці уроку було запалено свічку й проведено хвилину мовчання пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках. Пам’яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XX століття.

Цього ж дня було проведено історичний брейн-ринг між 9-10 класами, де можна було спостерігати цікаву боротьбу між двома командами і разом з ними поринути в захоплюючий світ минулого. Учасникам гри довелось продемонструвати свої знання не тільки з історії, але з інших дисциплін: літератури, математики та ін. У напруженій боротьбі перемогла команда 9 класу (капітан Метенько Роман).

Для 11 класу було проведено вчителем історії лекцію на тему: «Україна і Друга світова війна», де відбувся детальний аналіз цьої історичної події, й ознайомлено з різними підходами до неї.

24 листопада відбулась гра «Колесо історії» в якій взяли участь учні 10-го класу.

Цього ж дня, нажаль відбулось і завершення цього цього тижня, нагородження переможців. Тиждень історії в школі завершився. Та не закінчилася ретельна щоденна підготовка до такого свята-звіту, яка чекає на всіх учнів наступного року.

 

Підсумовуючи тиждень історії, можна сказати, що вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні дисципліни. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати  творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати їхні знання. Адже було поставлено завдання не просто оцінити рівень історичних знань, а й дати максимум нових знань і вражень, позитивних емоцій.

 

Дусинська загальноосвітня школа взяла участь у проведенні заходів до Всесвітнього дня боротьби з курінням. У школі було проведено акцію «Молодь за здоровий спосіб життя», де учні мали змогу висвітлити свою думку про аргументи за здоровий спосіб життя у вигляді вікторин та  виготовленні газети «Модель здоров’я».  Педагогом-організатором та психологом школи було організовано перегляд  відеороликів та документального фільму, за допомогою яких учні мали змогу дізнатися про історію, поширення тютюну та  шкідливість тютюнопаління.