Багато є таємниць у світі, і одна з найбільших – це мова. З раннього дитинства й до глибокої старості людина невіддільно пов’язана з мовою. Щороку, 9 листопада, наш народ відзначає День української писемності і мови.  У світі налічується близько 3 тисяч мов. І серед, них ніби запашна квітка в чудовому букеті, українська мова. Її краса і багатство, витонченість і мелодійність визнана світом.

Тож бережімо духовний заповіт наших поетів любити свою землю, любити рідне слово. А щоб нас поважали у світі, тож будьмо українцями «думкою, мовою, ділом». Розмовляймо красиво. Влучно, правильно, адже українська мова – одна з наймилозвучніших у світі.

Ніжна, мила, світанкова,

Ясна, чиста, колискова,

Мелодійна, дзвінкотюча,

Дивна, радісна, співуча,

Лагідна, жива, казкова,

Красна, чарівна, шовкова,

Найдорожча, добра, власна,

Мудра, сонячна, прекрасна,

Солов’їна, барвінкова,

Українська моя мова.

 

З 6 по 10 листопада в нашій школі проходив Тиждень української писемності та мови. Протягом тижня учні нашої школи мали можливість взяти участь у конкурсі малюнків-ілюстрацій до відомих українських творів. Учні 5 та 6  класів були задіяні в інтелектуальній грі «Знавець рідної мови» (вчитель Кошеля М.М.).


Позмагатися за перемогу мали можливість учні 5 класу в грі «Найрозумніший  п’ятикласник» (вчитель Фізер О.С.), а 7, 8 класи відстоювали звання кращого знавця  української мови у брейн-ринзі «Барви рідного слова» (вчителі Фізер Л.В., Кошеля М.М.). Для учнів 10-11 класів було проведено мовознавчий турнір, в якому перемогли учні 10 класу (вчитель Фізер Л.В.).


Вчитель зарубіжної літератури Фізер О.С.  підготувала презентацію «Книги ювіляри 2017», яку мали змогу подивитися учні 10-11 класів.

 

З 9 по 13 жовтня у Дусинській школі проходив Тиждень хімії та біології. Напротязі тижня було проведено конкурс стінних газет. Усі класи активно прийняли участь (7 – 10 класи), перше місце зайняв 10 клас, друге – 8 клас, третє – 7 клас. Було також проведено віртуальну лабораторну роботу у 10 класі, де учні мали змогу всі досліди побачити на відео. Для учнів 8 класу був проведений урок з презентацією на тему «Періодичний закон. Періодична система. Життя і реальність Д. І. Менделеєва». Де учні змогли побачити на відеоролику створення періодичної системи Д.І. Менделевим. ( вчитель Бучмей Г.І.).

 

Зустріч колективу нашої школи з друзями з Ліпки (Чехія). Чеські колеги мали змогу відвідати уроки вчителів урок історії - Пацан В.В., урок трудового навчання - Таркович А.І.

 

День захисника України – свято вшанування  мужності та героїзму, нескореності й волелюбності борців за національну справу усіх поколінь . Це свято за історичною традицією відзначається 14 жовтня - у день Покрови Пресвятої Богородиці, за яким закріпилася ще й друга назва - Козацька Покрова, воно асоціюється з такими поняттями як військова честь, звитяга, мужність та лицарство. Образ Божої Матері, яка тримає білу довгу покрову, став своєрідним оберегом України, символом її споконвічного прагнення до встановлення злагоди і миру.

Сьогодні для українського народу знову настали тяжкі часи. За один рік ми втратили велику частину мужніх, сміливих, відданих та незламних українців. Вони пройшли справжнє пекло, захищаючи кордони української землі. Особливо зараз, наші воїни міцно стоять, тримаючись за віру у щасливе майбутнє дітей, надію на повернення додому та любов до своєї Батьківщини.

14 жовтня – це саме той день, коли ми маємо як ніколи у житті виявити вдячність та підтримку нашим бійцям, згадати мужніх предків, які так само завзято відстоювали свободу, а також вшанувати тих, кого не стало. Кожен з нас сьогодні пише історію України. Ми своїми діями, опікою, думками захищаємо країну по-своєму та прагнемо кращого майбутнього для наступних поколінь.

З нагоди святкування Дня захисника України в Дусинській школі було проведено урок мужності, оформлено виставку дитячих малюнків та вітальних листівок. На свято були запрошені гості: голова спілки АТО Білас Степан Степанович, Трубін Роман та Павлишинець Андрій, для яких педагог-організатор Русин М.Ю. та вчитель музичного мистецтва Медзіновська М.М. разом із учнями 4 та 8-11 класів підготували  святковий концерт. Після концерту гості демонстрували учням зразки стрілецької зброї та військової амуніції, провели майстер-клас зі збирання автоматів. Учні мали змогу сфотографуватися з героями –захисниками. Свято було не тільки  цікавим, але й  пізнавальним.

Я дякую, солдате, за життя,

Що я живу без куль над головою.

За те, що маю я надію в майбуття,

І я думками завжди там з тобою.

Я дякую, солдате, і за те

Що маю те, чого немає в тебе.

Домівку теплу, сонечко ясне,

Блакитне, мирне українське небо.

Я дякую, солдате, що стоїш

В передовій за рідну Україну,

За те, що чесний бій ведеш.

І захищаєш неньку Батьківщину.

 

 

 

 

З 1 по 31 жовтня проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

«Здоров’я – найдорожчий скарб»

Упродовж усього існування людства здоров’я цінувалось понад усе. Наші пращури добре розуміли значення здоров’я. Уже за часів Київської Русі існували книжки-азбуковники – з порадами щодо підтримання здоров’я.


Книжкова виставка.

«Життя і здоров’я людини.»

Здоров’я має такі складові – фізичну, соціальну, психічну і духовну.

Здоров’я – це узгодженість усіх його складових. Воно забезпечує повноцінне та благополучне життя людини.


Кошик здоров’я на кожний день.

«Рухова активність – здоровий спосіб життя»


«Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу»

Традиції та звичаї українського народу пропагують усі компоненти здорового способу життя, що засвідчує високу культуру, волю, силу духу наших батьків і прадідів.


 

Учні відвідали шкільний музей, побачили різні стародавні речі: вишивки, праски, глиняні глечики та інші речі домашнього вжитку. Родзинкою музею є веретена та ткацький станок.


 

Поволі падає золоте листя і вкриває задуману землю розкішним золотим килимом, у якому ніби загубилися ваші ніжні посмішки , дорогі працівники освіти. Вони як маленькі натомлені сонця розсипаються міріадами грайливих блискіток і наповнюють ваші очі радістю , дорогі працівники освіти.

І це золото, дароване вам щедрою осінню в знак щасливої долі, і цей день, осяяний тисячами щирих посмішок вдячних учнів, належить вам, дорогі працівники освіти.

Учні нашої школи (4 та 9 класи) підготували святковий концерт під назвою «Парад планет» до Дня працівника освіти. На святі прозвучали вірші  присвячені для кожного вчителя, вихователя та працівників школи. Учні 4 класу порадували нас танцями та  піснями «А ми бажаєм вам добра» та піснею «Журавлі» у виконанні учениці 4 класу Янович Анастасії, «Гей, соколи!» у виконанні учнів 4 класу Легар Василини та Русина Максима. А учні 9 класу Пітра Вікторія та Пітра Валерія представили нашій увазі сценку «Баба Палажка та баба Параска» присвячену до Дня учителя. На згадку про себе учні школи подарували вчителя виготовлену власними руками квіткову композицію «Всі квіти планети сьогодні Вам!»

В прекрасну, чудову і світлу годину 
Ми зичимо щастя у кожну родину, 
Здоров’я міцного, сили й терпіння,
Та вам у роботі - благословіння…
Хай будуть чудесними всі ваші дні,
Творчого злету у вашім труді!
Вдячних вам учнів на вашім уроці… 
Грошей багато на кожному кроці,
Сонячних ранків…
Погожої днини…
І мирного неба для України!