Вибір професії – це друге народження людини. Це питання складне і серйозне. Адже вибір професійного шляху багато в чому визначає нашу долю.

Існує понад 40 тисяч професій і спеціальностей. Яку з них обирати і як не помилитися у виборі. Для цього слід скористатися системою розподілення професій за предметом праці, розробленою академіком Є.Климовим.

Але звичайно цього замало, тому учням, які бажають знати більше і поки що не можуть визначитися я пропоную ряд методик, де можна глибше пізнати свої особистісні риси і професійно важливі якості (темперамент, характер, акцентуації характеру та їх поведінкові прояви, вольові якості, регуляція емоційних станів, типи мислення, увага, пам’ять, здібності людини).

Алгоритм професійного самовизначення

Памятка старшокласникам

Знайти своє покликання – джерело щастя

1.      Визначити кілька професій, які подобаються, до яких є потяг, існують принципові можливості успішного їх освоєння і працевлаштування.

2.      Шукати якнайбільше інформації про ці професії, знайомитися з людьми, які їх представляють.

3.      Вислухати думку батьків, учителів, друзів, проаналізувати їх.

4.      Скласти список суттєвих можливостей професії (наприклад, можливість спілкування з багатьма людьми, поїздки за кордон, висока платня тощо) і проаналізувати його відносно своєї мети, очікувань, мрій.

5.      Визначити фізичні та психологічні якості, необхідні для кожної з професій.

6.      Звернутися до психолога з проханням визначити (дослідити) інтереси, здібності, темперамент, особливості пам’яті, уяви тощо.

7.      Прислухатися до своїх відчуттів, інтуїції.

8.      «Приміряти» кожну з професій. Порівняти, зважити всі «плюси» і «мінуси».

9.      Зробити вибір.

10.  Упевнено йти до мети.

Професійних вам успіхів і досягнень!

Основні помилки у виборі професії

1.      Поділ на «престижні» і «непрестижні».

2.      Ототожнення навчального предмета з професією.

3.      Перенесення ставлення до людини на професію.

4.      Вибір під чиїмось впливом.

5.      Неправильне уявлення про характер праці в певній трудовій діяльності.

6.     Вибір під впливом певних обставин.

 

1 грудня - Всесвітній День Боротьби зі страшною хворобою СНІД. СНІД - це одна з найважливіших проблем з якою людство зіткнулося у ХХ ст. і увійшло у ХХІ ст. Саме в цей день психолог школи та класні керівники ще раз обговорили та надали об'єктивну інформацію про ВІЛ/СНІД, історію їхнього виникнення та шляхи передачі. Під гаслом "Збережи себе для світу - не смій віддати себе СНІДу" було проведено уроки спілкування та тренінгові заняття з учнями 8-11 класів.

Мета тренінг-занять: формувати в підлітків прагнення займати активну життєву позицію, вести здоровий спосіб життя, формувати толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих. Учні взяли активну участь у обговоренні цієї проблеми.  Перегляд фільмів, обговорення ситуацій, виконання вправ та рольових ігор допомогло підвищити рівень поінформованості з проблеми ВІЛ\СНІДу, зрозуміти що життя - це вибір кожного, що все в наших руках. Тільки від нас залежить чи буде наше життя яскраве, цікаве, повне планів і надій, чи обвуглиться як кінчик сигарети.

 

 

 

Здоров’я – це нічого, але все без здоров’я – ніщо.

Думка – це засіб оздоровлення людини.

Ми всі несемо повну відповідальність за події в своєму житті, за добрі і погані вчинки. Кожна наша думка творить наше майбуття. Треба привчати себе думати про себе і про ближніх тільки добре. Для збереження здоров’я постійно тренувати свої емоції, розвивати почуття гумору, залишатися спокійним у найбільш напружених ситуаціях.

Самозаспокоєння, розуміння і прийняття себе – ключ до позитивних змін у житті. Треба полюбити себе, знайти у своїй особистості позитивні риси. Це дасть можливість позбавитись багатьох хвороб. Любити себе – значить, перш за все, поважати свою особистість, значить бути здоровим.

ПОРАДИ

щодо підвищення самоповаги

1. Пам’ятайте про свої позитивні якості, замість того, щоб запам’ятовувати погане.

2. В усьому, що робите, намагайтеся знайти позитивне.

3. Постійно згадуйте успіхи.

4. Пробачайте собі помилки. Не перекладайте провину на інших. Це ознака безсилля. І так само не перегинайте палку, обвинувачуючи в усьому себе.           Помилок не робить лише той, хто нічого не робить. Ви недосконалі – і це прекрасно.

5. Учіться любити своє тіло.

6. Шукайте і приймайте допомогу, підтримку й пораду, коли цього потребуєте.

7. Пам’ятайте, той хто любить себе, виглядає краще, має прекрасне здоров’я й добре ставиться до оточуючих. Відмовтесь від скарг, бажання помсти,          заздрощів.

8. Умійте казати «ні», не боячись несхвалення чи гніву з боку інших, не вважайте себе «гарним», тільки якщо поступаєтесь комусь.

9. Визнайте себе таким, як ви є – унікальним, оригінальним, людяним. Більше посміхайтеся, будьте приємними, не втрачайте почуття гумору, дбайте про      збереження свого здоров’я!

Спілкування з людьми має приносити радість, якщо хочете, щоб їм було в радість спілкування з вами.

Сумно й холодно навкруг.

Настрою немає.

Просто щиро усміхнись – це допомагає.

Бо усмішка – кращий лікар:

З нею подружися.

Хочеш завжди буть здоровим?

Просто усміхнися.

Щось у тебе не виходить?

Борись – не здавайся,

Добивайся своїх цілей,

А тоді – всміхайся.