У рамках Тижня рідної мови («Шевченківські дні») було проведено відкрите виховне заняття з учнями 1 класу на тему «Т.Г. Шевченко – великий український  поет  та художник». (Гучкович М.І., вчитель ГПД).

Метою цього заходу було ознайомити учнів із життям та творчістю великого поета та художника. Учні брали активну участь у цьому заході. Була розіграна сценка про малого Тараса «У пошуках залізних стовпів, що підпирають небо», декламування віршів про красу природи рідного краю. Учні мали можливість послухати  пісні на слова Т.Шевченка «Тече вода з-під явора», «Садок вишневий коло хати». Заняття супроводжувалося презентацією репродукцій картин та ілюстраціями до творів Т.Шевченка.

 

У нашій школі пройшло  літературно - музичне свято "І мене в сімї великій..."проведене 13 березня вчителем української мови і літератури Фізер Л.В. та учнями 7-8 класів. Ведучі свята Клименко Жанна та Янович Олеся знайомили присутніх в залі із найцікавішими сторінками життя Шевченка, а учениці 7 класу прекрасно читали поезії митця.

Гучними оплесками глядачі вітали пісні " Бандуристе, орле сизий", "Не тополю високою", "Зоре моя вечірняя", "Україна - це я" у виконанні Плоскіної Христини, Годі Корнелії, Кондрі Христини та Грабар Карини.

 

14 березня в Дусинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулося літературно-музичне свято " Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття", підготовлене вчителями-філологами разом із учнями 6-11 класів.

Відтак вплелася ще одна барвиста квітка у вінок шани Кобзареві – великому синові великого народу. Учні 6 класу підготували інсценівку "Дитинство Тараса", у якій козак дарує Тарасикові золоте перо, яке символічно розбудить славну волю козацьку. Особливо присутніх полонила музична композиція «Сонце заходить, гори чорніють», яку виконали вчитель музичного мистецтва Медзіновська М.М. та вчитель української мови та літератури Кошеля М. М. Не залишило нікого байдужим декламування послання "І мертвим, і живим..." ученицею 7 класу Клименко Жанною. Перед глядачами вилилася піснею і містичними словами балада "Утоплена", яку чудово презентували учениці 6 класу, та балада "Причинна", виконана ученицею 9-А класу Ковач Андріяною. Глядачі підспівували не тільки відомі пісні " Зоре моя вечірняя ", " Думи мої… ", а й пісні " Бандуристе, орле сизий " та "Не тополю високую". Наприкінці свята прозвучали слова:

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,

І голос твій нам душі окриля.

Встає в новій красі, забувши лихоліття,

Твоя, Тарасе, звільнена земля.

 

Міжнародний день рідної мови – день, який у всьому світі відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила у жовтні листопаді 1999 року в Парижі. В Україні цей день відзначають з 2002 року.

Рідна мова є неоціненним скарбом нашого народу, за допомогою якого передається нащадкам досвід і мудрість, перемоги і слава, культура і традиції, мрії і сподівання. Поняття рідної мови виступає поряд із поняттям батьківського дому, материнського тепла, пісні над колискою немовляти, вишитого рушника-оберега. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ.

Так у рамках святкування Дня рідної мови та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Шевченка 19 лютого в школі відбувся районний семінар бібліотекарів, який провела Лало Н.І., зокрема Ніна Іванівна разом зі школярами підготувала літературно-музичне свято «Слово, пісне, душе Кобзарева – ти окраса й суть мого життя».

 

 

19 лютого в школі відбувся районний семінар бібліотекарів шкіл. Семінар присвячений відзначенню 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У рамках семінару та підготовки  до святкування знаменної дати  з метою вивчення життєвого шляху та творчої спадщини Кобзаря, учнями школи та їх наставниками підготовлено змістовний позакласний захід під керівництвом Лало Ніни Іванівни.

 

«В сім’ї вольній, новій, ми тебе не забули, Тарасе…»