Згідно з планом роботи школи та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення історії, формування уміння викoристовувати теоретичні знaння в  різних життєвих ситуаціях, поглиблeння знань школярів з історії України, формування історичних компетентностей та виховання патріотизму, любові до рідного краю з 20 по 24 листопада 2016 року в школі було проведено Тиждень історії.

Увагу школярів до історичної науки привертав інформаційний стенд, розвитку творчих здібностей учнів сприяв конкурс стіннівок, з якими можна було ознайомитися протягом тижня.

Впродовж цих днів пройшло чимало цікавих та змістовних заходів.

 

А саме 20 листопада відбулось відкриття тижня історії. Учні поринули у світ цікавого «історичного» життя відчули себе справжніми мандрівниками складними, але захоплюючими стежинами минувшини. Для учнів 5-6 класів вчителем історії Пацаном В.В. було здійснено заочну мандрівку замками Закарпаття, де можна було ознайомитись з історією та  легендами, якими насичені фортеці.

21 листопада було проведено виховний захід до дня Гідності і Свободи, на який були запрошені учні  8-11 класів. Віталій Віталійович розповів про події тих місяців та побажав не втручати людську гідність та вірити в щасливе майбутнє нашого народу. Також було переглянуто відео-фільм «Революція Гідності».


 

 

В цей же день, відбувся флеш-моб «Єдина країна», в якому взяли участь учні 5-9 класів.

 

Також  7 класу випала можливість здійснити подорож Київською Руссю. Відбулась вікторина, в якій взяли участь три команди («Князі», капітан Жгенті К., «Прометей», капітан Попович О., «Спарта», капітан Томишинець М.) у ході якої з невеликим відривом перемогла команда «Спарта».

22 листопада для учнів 5-11 класів, були проведені ескурсії в музейну кімнату, де учні могли ознайомитись з культурою та побутом свого краю.

Цього ж дня розплутуватись з лабіринту минулого довелось учням 6 класу. Вийти з нього намагались дві команди: «Давні єгиптяни» та «Давні греки». Перед командами були поставлені різні завдання: відповісти на запитання, вгадати історичну постать, розшифрувати слова та малюнки. Обом командам вдалось вибратись з лабіринту минулого, для того, щоб побудувати своє успішне майбутнє в теперішньому.

Для учнів 8 класу було підготовлену гру «Перший історичний мільйон», де учні змогли відчути себе учасниками цієї гри, відповідавши на різні історичні запитання й отримувавши за них відповідні бали.


23 листопада відбулася учнівська лінійка «День пам’яті жертв Голодомору». Ведучими (Демяненко Сергій і Метенько Діана) було проаналізовано ті трагічні роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу. Вчителем історії Пацаном В.В. була надана коротка історична довідка про ті події, історії очевидців. Учні 9-класу декламували поезії  Н.Тривайло «Полумя скорботи», Д. Головко «У той рік заніміли зозулі», А.Листопад «Вічний монолог». Також було продемонстровано фільм «Голод в Україні». В кінці уроку було запалено свічку й проведено хвилину мовчання пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках. Пам’яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XX століття.

Цього ж дня було проведено історичний брейн-ринг між 9-10 класами, де можна було спостерігати цікаву боротьбу між двома командами і разом з ними поринути в захоплюючий світ минулого. Учасникам гри довелось продемонструвати свої знання не тільки з історії, але з інших дисциплін: літератури, математики та ін. У напруженій боротьбі перемогла команда 9 класу (капітан Метенько Роман).

Для 11 класу було проведено вчителем історії лекцію на тему: «Україна і Друга світова війна», де відбувся детальний аналіз цьої історичної події, й ознайомлено з різними підходами до неї.

24 листопада відбулась гра «Колесо історії» в якій взяли участь учні 10-го класу.

Цього ж дня, нажаль відбулось і завершення цього цього тижня, нагородження переможців. Тиждень історії в школі завершився. Та не закінчилася ретельна щоденна підготовка до такого свята-звіту, яка чекає на всіх учнів наступного року.

 

Підсумовуючи тиждень історії, можна сказати, що вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні дисципліни. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати  творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати їхні знання. Адже було поставлено завдання не просто оцінити рівень історичних знань, а й дати максимум нових знань і вражень, позитивних емоцій.

Додати коментар


Захисний код
Оновити