Багато є таємниць у світі, і одна з найбільших – це мова. З раннього дитинства й до глибокої старості людина невіддільно пов’язана з мовою. Щороку, 9 листопада, наш народ відзначає День української писемності і мови.  У світі налічується близько 3 тисяч мов. І серед, них ніби запашна квітка в чудовому букеті, українська мова. Її краса і багатство, витонченість і мелодійність визнана світом.

Тож бережімо духовний заповіт наших поетів любити свою землю, любити рідне слово. А щоб нас поважали у світі, тож будьмо українцями «думкою, мовою, ділом». Розмовляймо красиво. Влучно, правильно, адже українська мова – одна з наймилозвучніших у світі.

Ніжна, мила, світанкова,

Ясна, чиста, колискова,

Мелодійна, дзвінкотюча,

Дивна, радісна, співуча,

Лагідна, жива, казкова,

Красна, чарівна, шовкова,

Найдорожча, добра, власна,

Мудра, сонячна, прекрасна,

Солов’їна, барвінкова,

Українська моя мова.

 

З 6 по 10 листопада в нашій школі проходив Тиждень української писемності та мови. Протягом тижня учні нашої школи мали можливість взяти участь у конкурсі малюнків-ілюстрацій до відомих українських творів. Учні 5 та 6  класів були задіяні в інтелектуальній грі «Знавець рідної мови» (вчитель Кошеля М.М.).


Позмагатися за перемогу мали можливість учні 5 класу в грі «Найрозумніший  п’ятикласник» (вчитель Фізер О.С.), а 7, 8 класи відстоювали звання кращого знавця  української мови у брейн-ринзі «Барви рідного слова» (вчителі Фізер Л.В., Кошеля М.М.). Для учнів 10-11 класів було проведено мовознавчий турнір, в якому перемогли учні 10 класу (вчитель Фізер Л.В.).


Вчитель зарубіжної літератури Фізер О.С.  підготувала презентацію «Книги ювіляри 2017», яку мали змогу подивитися учні 10-11 класів.

До Дня української писемності та мови вчителям української мови  та учнями 5-6 класів була організована літературно-музична композиція «Ти, рідна мово-святиня наша, гордість і краса». Молодші учні школи (2 клас, вчитель Портяник О.І.) також долучилися до Тижня української писемності та мови, і підготували літературно-музичну композицію з елементами вікторини «Дзвени струмочком, рідна мово».

 

Коментарі  

 
0 #1 profile 02.11.2018, 12:56
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Цитата
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити