Якщо ви вдало виберете працю й вкладете в
неї свою душу, то щастя саме вас знайде
К.Ушинський

 

Робота, професія, спеціальність є однією зі складових нашого повноцінного та щасливого життя.
Вибір майбутньої професії - це серйозний крок, який старшокласники роблять на підставі інформації, отриманої з різноманітних джерел, рівня своїх знань з профілюючих предметів та власних природних здібностей.
У житті кожної людини настає момент, коли доводиться вирішувати,  де здобути (продовжити) освіту або куди піти працювати. Їй необхідно вибрати професію, свій життєвий шлях.
Кожному громадянину нашої країни надано право на вибір професії, рід занять і роботи. Проте це право, як показує практика, інколи дуже важко реалізувати.
Незважаючи на потік різноманітної інформації, наданої сучасним юнакам і дівчатам, світ професій буває від них дуже далекий. Багато учні, які приходять в старші класи, не знають суті ряду професій. Часом єдиний критерій, за яким оцінюється гідність тієї чи іншої професії – її фінансова престижність. Крім того, старшокласники часто не можуть реально оцінити свої можливості для бажаної професійної діяльності.
Таким чином, профорієнтація у школі актуальна, її здійснюють учителі, класні керівники, інші педагогічні працівники, фахівці різних галузей виробництва.
Провідна роль у цій роботі належить класному керівникові. Він упродовж тривалого часу спостерігає за учнями свого класу, вивчає їх індивідуальні особливості, інтереси, здібності й нахили, контактує з батьками, знає виховний потенціал кожної сім'ї, що дає йому змогу організувати профорієнтаційну роботу на належному рівні. Серед використовуваних класними керівниками форм такої роботи найефективнішими є екскурсії, зустрічі з фахівцями, які не перший рік працюють у тій чи іншій сфері і можуть якнайбільше розповісти про особливості своєї професії.
Саме у формі зустрічі із працівниками пожежної служби у м.Свалява було проведено засідання класних керівників Дусинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яке організував класний керівник 8 класу Мага Віктор Іванович.
Зустріч пройшла надзвичайно цікаво, пожежники ознайомили старшокласників із особливістю своєї роботи, устаткуванням автомобілів, на яких працюють пожежники та показали майстер-клас із гасіння пожежі. Також учні мали можливість дати запитання, які їх цікавили.
Подібні зустрічі - без сумніву, важливі та потрібні заходи...
Діти були дуже вдячні за проведений захід та змістовну інформацію, яку вони одержали.

Додати коментар


Захисний код
Оновити