Згідно з планом роботи школи та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення прaвознавства та історії, формування уміння викoристовувати теоретичні знaння в  різних життєвих ситуаціях, поглиблeння знань школярів з історії України та правознавства, формування історичних компетентностей та виховання патріотизму, любові до рідного краю з 21 по 25 листопада 2016 року вчителем історії та правознавста Пацаном Віталієм Віталійовичем було проведено Тиждень історії та правознавства.


Увагу школярів до історичної науки привертала виставка літератури по національно-патріотичному вихованню «Україна-наша Батьківщина» (бібліотекар Лало Н.І.) ,  розвитку творчих здібностей учнів сприяв конкурс стіннівок («Ти маєш право!», «Революція Гідності») , з якими  можна було ознайомитися протягом тижня.

Впродовж цих днів пройшло чимало цікавих та змістовних заходів. А саме 21 листопада було проведено виховний захід «День Гідності і свободи», на честь початку двох революцій, де учні мали можливість згадати події тих днів, й переглянути документальний фільм «Революція Гідності».

22 листопада було проведено флеш-моб «Єдина Україна», учасниками яких стали учні 5-9 класів.

23 листопада було здійснено мандрівку, а саме «Історичний марафон» між 5-6 класів, де учні показали свої знання з історії в не легких випробувань: «Історична галерея», «Столітній розрахунок», «Мозковий штурм» та інших.  Обидві команди вели напружену боротьбу, але з невеликим відривом перемогла команда 5 класу. (Команда «Джура» (5 клас) – 31 бал, команда «Характерники» (6 клас) – 27 балів)).


24 листопада, було проведено брейн-ринг між 9-11 класами «Клуб інтелектуалів», де можна було спостерігати цікаву боротьбу між трьома командами і разом з ними поринути в захоплюючий світ минулого. Учасникам гри довелось продемонструвати свої знання не тільки з історії, але з інших дисциплін: літератури, математики та ін. У напруженій боротьбі перемогла команда 10 класу (капітан Гуйван Ярина), друге місце зайняв 9 клас ( капітан Гуйван Василь ), і третє місце за 11 класом (капітан Годя Андріана).

Так, 25 листопада відбулась лінійка-пам’яті «День памяті жертв Голодоморів». Ведучими (Русин Валентин і Гуйван Василь ) було проаналізовано ті трагічні роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу. Вчителем історії Пацаном В.В. була надана коротка історична довідка про ті події, історії очевидців. Учні 9-класу декламували поезії Д. Головко. «У той рік заніміли зозулі» (Кондря Христина), «Палахкоче свіча Поминальної нині Молитви...» (Цибар Христина), А.Листопад «Вічний монолог» (Мигович Софія). Також було продемонстровано короткометражний фільм «Голод». В кінці уроку було запалено свічку й проведено хвилину мовчання пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках. Пам’яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XX століття.


 

Підсумовуючи тиждень історії та правознавства, можна сказати, що вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні історії та правознавства. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати  творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати їхні знання.


Додати коментар


Захисний код
Оновити