Пролунало в країні мовчання.

Навіть вітер затих на хвилину:

Відбувалось останнє прощання,

Зі словами " Герої не гинуть".

Засвітили свічки в кожнім домі,

І дивилися тихо на небо-

Так летіли у даль невідому

Всі герої, що вмерли за тебе.

Я почула, як плаче держава,

Що синів її в землю ховають.

Ви не вмерли! В Вас вічність і слава,

Бо Герої, як ви, не вмирають!

Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного  та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.

21 листопада вчителем історії Пацаном В.В. було проведено виховний захід до дня Гідності і Свободи, на який були запрошені учні  8-11 класів. «Хто не буде пам’ятати минулого, той не матиме майбутнього»,- наголосив учитель в своєму виступі. Віталій Віталійович розповів про події тих місяців та побажав не втручати людську гідність та вірити в щасливе майбутнє нашого народу.


Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці показали  свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.


Також було продемонстровано відео-фільм: «Революція Гідності».


Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.


 

 

Дусинська загальноосвітня школа взяла участь у проведенні заходів до Всесвітнього дня боротьби з курінням. У школі було проведено акцію «Молодь за здоровий спосіб життя», де учні мали змогу висвітлити свою думку про аргументи за здоровий спосіб життя у вигляді вікторин та  виготовленні газети «Модель здоров’я».  Педагогом-організатором та психологом школи було організовано перегляд  відеороликів та документального фільму, за допомогою яких учні мали змогу дізнатися про історію, поширення тютюну та  шкідливість тютюнопаління.

 

Багато є таємниць у світі, і одна з найбільших – це мова. З раннього дитинства й до глибокої старості людина невіддільно пов’язана з мовою. Щороку, 9 листопада, наш народ відзначає День української писемності і мови.  У світі налічується близько 3 тисяч мов. І серед, них ніби запашна квітка в чудовому букеті, українська мова. Її краса і багатство, витонченість і мелодійність визнана світом.

Тож бережімо духовний заповіт наших поетів любити свою землю, любити рідне слово. А щоб нас поважали у світі, тож будьмо українцями «думкою, мовою, ділом». Розмовляймо красиво. Влучно, правильно, адже українська мова – одна з наймилозвучніших у світі.

Ніжна, мила, світанкова,

Ясна, чиста, колискова,

Мелодійна, дзвінкотюча,

Дивна, радісна, співуча,

Лагідна, жива, казкова,

Красна, чарівна, шовкова,

Найдорожча, добра, власна,

Мудра, сонячна, прекрасна,

Солов’їна, барвінкова,

Українська моя мова.

 

З 6 по 10 листопада в нашій школі проходив Тиждень української писемності та мови. Протягом тижня учні нашої школи мали можливість взяти участь у конкурсі малюнків-ілюстрацій до відомих українських творів. Учні 5 та 6  класів були задіяні в інтелектуальній грі «Знавець рідної мови» (вчитель Кошеля М.М.).


Позмагатися за перемогу мали можливість учні 5 класу в грі «Найрозумніший  п’ятикласник» (вчитель Фізер О.С.), а 7, 8 класи відстоювали звання кращого знавця  української мови у брейн-ринзі «Барви рідного слова» (вчителі Фізер Л.В., Кошеля М.М.). Для учнів 10-11 класів було проведено мовознавчий турнір, в якому перемогли учні 10 класу (вчитель Фізер Л.В.).


Вчитель зарубіжної літератури Фізер О.С.  підготувала презентацію «Книги ювіляри 2017», яку мали змогу подивитися учні 10-11 класів.

 

З 9 по 13 жовтня у Дусинській школі проходив Тиждень хімії та біології. Напротязі тижня було проведено конкурс стінних газет. Усі класи активно прийняли участь (7 – 10 класи), перше місце зайняв 10 клас, друге – 8 клас, третє – 7 клас. Було також проведено віртуальну лабораторну роботу у 10 класі, де учні мали змогу всі досліди побачити на відео. Для учнів 8 класу був проведений урок з презентацією на тему «Періодичний закон. Періодична система. Життя і реальність Д. І. Менделеєва». Де учні змогли побачити на відеоролику створення періодичної системи Д.І. Менделевим. ( вчитель Бучмей Г.І.).

 

Зустріч колективу нашої школи з друзями з Ліпки (Чехія). Чеські колеги мали змогу відвідати уроки вчителів урок історії - Пацан В.В., урок трудового навчання - Таркович А.І.

 

 

 

З 1 по 31 жовтня проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

«Здоров’я – найдорожчий скарб»

Упродовж усього існування людства здоров’я цінувалось понад усе. Наші пращури добре розуміли значення здоров’я. Уже за часів Київської Русі існували книжки-азбуковники – з порадами щодо підтримання здоров’я.


Книжкова виставка.

«Життя і здоров’я людини.»

Здоров’я має такі складові – фізичну, соціальну, психічну і духовну.

Здоров’я – це узгодженість усіх його складових. Воно забезпечує повноцінне та благополучне життя людини.


Кошик здоров’я на кожний день.

«Рухова активність – здоровий спосіб життя»


«Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу»

Традиції та звичаї українського народу пропагують усі компоненти здорового способу життя, що засвідчує високу культуру, волю, силу духу наших батьків і прадідів.


 

Учні відвідали шкільний музей, побачили різні стародавні речі: вишивки, праски, глиняні глечики та інші речі домашнього вжитку. Родзинкою музею є веретена та ткацький станок.