Боже, Захисти Солдата,

Щоб ні куля з автомата,

Ні розірвана граната,

Ні осколок, навіть з града,

Не ушкодили Солдата.

 

6 грудня  в Україні відзначається День Збройних Сил України. Це свято не тільки тих, хто обрав військову  професію, загартованих у боях воїнів. Це свято і юнаків, які в майбутньому стануть захисниками Вітчизни.

Відзначення цього дня в сучасних  умовах набуває символічного значення. Адже всі ми знаємо про події, які відбуваються на сході України, коли зі зброєю в руках потрібно захищати кордони Вітчизни. Ми звикли вважати, що ветерани війни -  це сивочолі дідусі. Зараз учасниками АТО є чоловіки, які не на багато старші за юнаків школи.

Традиційно в День Збройних Сил України в школі проводиться гра - змагання  між учнями старших класів «Нумо, хлопці». Цього року в змаганнях брали участь не лише хлопці, а й дівчата. Членами журі були : директор школи Пацан Віталій Михайлович та  учасники АТО: майор Збройних Сил України Білас Степан Степанович , старший солдат Трубін Роман Юрійович.

Це спонукало хлопців змагатися з юнацьким запалом і завзяттям. Вчителем ЗВ Пацаном В.В. було підготовлено цікаві конкурси та змагання.  Переможцями гри стали учні 11 класу, друге місце посіли учні 10 класу, а учні 9 класу стали третіми.

 

 

 

3 грудня 2016 року в м. Ужгороді відбулося свято"Захисника України: історія та сьогодення ", на якому було оголошено підсумки III етапу обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт. На свято були запрошені всі учисники III етапу конкурсу та їх наставники, голови методобєднань. У складі команди Свалявського району були учениці 9 класу нашої школи Годя Корнелія, Плоскіна Христина (II місце у номінації "Лист"). На свято були запрошені учасники АТО, серед яких випускник Дусинської школи Білас С.С. Усі присутні були вражені розповіддю про те, наскільки важливими для воїнів- захисників є дитячі листи, малюнки, обереги, виготовлені власноруч. Для таких робіт у воїнів відведено спеціальне місце, до якого підходять мужні чоловіки, коли їм дуже важко, коли хочеться відчути нашу підтримку. Деякі воїни навіть зберігають лист біля серця, як оберіг.

 

У рамках місячника правових знань поряд з традиційними заходами щодо профілактики правопорушень та вивчення учнями правил безпечної поведінки психологом школи Русин В.Г. проведено тренінги по запобіганню торгівлі людьми та експлуатації дітей розповсюджено буклети серед учнів    8 – 11 класів «Торгівля людьми- це не міф, це реальність!». Бібліотекарем школи Лало Н.І. оформлено виставку літератури під назвою «Бережи мене, мій законе».

 

Цікаво і весело пройшов День іменинника у 6 класі (класний керівник Чокнадій Л.В.). Учні вітали своїх однокласників віршами, піснями. Між іменнниками проводилися різноманітні конкурси. На святі були присутні Фізер Тамара Іванівна, яка побажала дітям міцного здоров'я, відмінних оцінок, мирного неба над головою. На завершення свята батьки привітали дітей святковим тортом, а однокласники подарунками на згадку про свято.

 

Згідно з планом роботи школи та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення прaвознавства та історії, формування уміння викoристовувати теоретичні знaння в  різних життєвих ситуаціях, поглиблeння знань школярів з історії України та правознавства, формування історичних компетентностей та виховання патріотизму, любові до рідного краю з 21 по 25 листопада 2016 року вчителем історії та правознавста Пацаном Віталієм Віталійовичем було проведено Тиждень історії та правознавства.


Увагу школярів до історичної науки привертала виставка літератури по національно-патріотичному вихованню «Україна-наша Батьківщина» (бібліотекар Лало Н.І.) ,  розвитку творчих здібностей учнів сприяв конкурс стіннівок («Ти маєш право!», «Революція Гідності») , з якими  можна було ознайомитися протягом тижня.

Впродовж цих днів пройшло чимало цікавих та змістовних заходів. А саме 21 листопада було проведено виховний захід «День Гідності і свободи», на честь початку двох революцій, де учні мали можливість згадати події тих днів, й переглянути документальний фільм «Революція Гідності».

 

Традиційно щороку у Дусинській школі батьки, учні, вчителі урочисто вітають учнів-першокласників із здобутими знаннями. У ці осінні дні  проводиться свято «Посвята в першокласники». Наші дітки  вступають у велику шкільну родину, жити і трудитися у якій потрібно 11 років. Зараз їх супроводжує та наставляє перша вчителька –Портяник Олена Іванівна, під її опікою вони ще раз доводять, що вміють долати всі перешкоди на шляху до знань. Віршики, пісні, танці та веселі сценки лунали з дитячих вуст так щиро, що обличчя вчителів та батьків сяяли від радощів, адже зовсім недавно їх називали «малюками», а тепер про них з впевненістю можна казати: «Це – учні!».