Місячник із благоустрою території школи

Розпочався місячник із благоустрою пришкільної території. Він проходить у рамках «Місячника із санітарного прибирання, озеленення та благоустрою ». У школі розроблено план заходів по благоустрою та покращенню естетичного вигляду її території. Вся шкільна родина бере активну участь у цій важливій справі. А саме наші старшокласники разом із своїми класними керівниками(Мага В.І. та Гучкович- Папіш Т.М.) прибирали узбіччя автомобільної  дороги від с.Дусино до сЛопушанка і захисну смугу  річки навпроти школи. Молодші учні та весь педагогічний колектив на чолі з дирекцією школи (Пацан В.М.) згуртовано  працювали на території школи та в саду.

 

З 1 березня у школі пройшов тиждень сім'ї під назвою "Без сім'ї немає щастя на Землі ". В ході проведення тижня учні початкових класів разом із класоводами та вихователями ГПД, а також п'ятикласники разом із Гуйван В.В. та Андрелою В.В. виготовляли сувеніри для найрідніших мам.

Сім'я неможлива без мами, жінки, тому свято сім'ї продовжили святкові програми до 8 Березня. Учні початкових класів підготували для мам, бабусь святкові концерти з вітаннями, піснями і танцями.

Святковий концери розпочали учні 2-го класу (Таркович А.І.)

Учні 4-го класу(Пічкар Л.В.) вітали не тільки  своїх мам, а й жіночий  колектив школи. 

 

О мово, ти, як дивная сопілка,

То звеселяєш, то хвилюєш нас,
Тобі вклонялась Леся Українка,
Й благословенний батько наш Тарас.


Немає народу, байдужого до рідної мови, до своєї землі, тієї, на якій він народився й живе. Батьківська хата, материнська мова, рідна земля — словосполучення, що несуть у собі величезний почуттєвий заряд. І нехай кожна доба, кожний народ наділяє образ своєї Вітчизни індивідуальними ознаками-атрибутами, мотив рідного слова в тому магнітному полі присутній постійно. Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи справжню людину, кожен із нас повинен передусім створити в своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб – мова.

Люди говорять різними мовами. Їх нараховується приблизно 6 тисяч. На жаль, філологи застерігають, що у ХХІ столітті щонайменше 40% цих мов вимруть. А це страшна втрата для людства, бо кожна мова– це геніальний прояв людського духу.

Щоб привернути увагу людства до вирішеня цієї глобальної проблеми, у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, який відзначають в Україні, починаючи з 21 лютого 2000 року. За недовгий час свого існування це свято вже стало традиційним. Це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови.

Уже стало доброю традицією святкувати цей день у нашій школі. Під час свята, влаштованого для учнів 5-8 класів, звучала душевна поезія, яку представили учні 7 і 8 класів. Дівчата 8 класу виконали пісню «Мова єднання». Разом із учителями Фізер Л.В. та Кошеля М.М. учні підготували мультимедійні презентації, в яких розкрили і історію свята, і нелегку історію утвердження української мови, а також представили вислови по мову видатних українців. Учням дуже сподобалося свято, а головне – діти зрозуміли, який дар вони мають, вільно спілкуючись рідною мовою. Тому хочеться звернутись до наших сучасників:

Любіть, вивчайте рідну мову,

Бо скільки ще не звіданого в ній

І бережіть, як пісню вечорову,

Як зірку ясну всіх земних надій.

 

 

Протягом січня - лютого 2017 року в школі вчителем історії Пацаном В.В. для учнів 8 -11 класів було проведено ряд заходів з національно - патріотичного виховання.

27 січня з нагоди Дня Соборності України та Дня пам'яті Героїв Крут учитель підготував презентацію та організував перегляд документального фільму "В пошуках істини. Григорій Піпський ". Учні 9 - го класу ознайомили присутніх з історією відзначення Дня Соборності України пригадали історію українських земель від XVII століття до сьогодення.


20 лютого 2017 року було проведено тематичний урок- конференцію з нагоди вшанування Героїв Небесної Сотні. Старшокласники поіменно згадали кожного героя та вшанували  їх пам'ять  хвилиною мовчання. Учням було представлено перегляд фільму "Небесна Сотня".

Проведення таких заходів сприяють патріотичному виховання підростаючого покоління, усвідомлення того, що незалежність нашої держави народ здобував важкими зусиллями. Зараз, коли ворог знову зазіхає на територію України, нам, як ніколи треба бути об'єднаними, сильними духом.

 

У День Святого Валентина учні нашої школи з дружнім  візитом відвідали школу в с. Тур'я- Пасіці Перечинського району. Господарями було організовано розважально - конкурсну програму "Ідеальна пара", в якій взяли участь і 6 учнів - старшокласників нашої школи. Цікаві та веселі конкурси супроводжувались музичними паузами за участю вболівальників. Ідеальною парою стали Валентин та Олександра. Всі учасники на згадку отримали фотографії зустрічі учасників конкурсу. Вечір закінчився святковою дискотекою.

 

З 06 по 10 лютого під девізом "Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина" у школі проходив тиждень іноземних мов.

У понеділок було оголошено план проведення тижня іноземних мов .На стенді в кабінеті та на дошці оголошень було розписано усі заходи, які проводитимуться протягом тижня. Метою проведення тижня є удосконалення знань, вмінь та навичок отриманих на уроках іноземноїмови, розширення світогляду та ерудиції учнів; розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків; виховання любові й шанування людей свого рідного краю і країни, мова якої вивчається, а також формування вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати учнів до роботи над собою; виховувати інтерес до вивчення іноземної мови. 
« Найкольоровіша» - 7 ,5клас, « Найсвятковіша»- 9 клас, « Художня майстерність» -8 клас.

У вівторок було проведено вікторину «Моя гра» з німецької мови(вч.Гучкович-Папіш Т. М.) серед учнів 9 та 11 класів, переможці -- учні 9 класу Годя К. ,Плоскіна К.,Грабар К.,Мигович С.. . Учні були поділені на команди. Завдання охоплювали увесь вивчений матеріал і діти з цікавістю виконували усі поставлені перед ними завдання. Метою цього заходу було формування в учнів позитивного ставлення до німецької та виховання в учнів почуття відповідальності.

У середу була проведена вікторина «Найкращий знавець англійської мови» серед учнів 5-6 класів(вчитель Чокнадій Л.В.) Метою даного заходу було узагальнити уміння та навички учнів з вивченого матеріалу, розширити лінгвістичний кругозір учнів, розвивати інтелектуальні здібності учнів за допомогою гри. Учні із задоволенням виконували цікаві завдання та намагалися бути кращими. За допомогою ігор учні вдосконалювали навички читання, аудіювання та говоріння, розвивали логічне мислення, пам’ять та увагу.Переможці учні 5 класу.

У четвер учні 5-11 класів взяли участь у конкурсі проектів «What we know about English-speaking countries», «Was kannst du über Deutschland?” . Учні презентували свої проекти . Учням була надана можливість за допомогою інформаційних технологій представити проекти на задану тему. Метою заходу було навчити учнів створювати презентації та вміння захищати свої роботи, використовуючи вивчений лексичний матеріал в усному мовленні.

Протягом тижня був організований та проведений конкурс стіннівок«Свята  в Німеччині та Англії» для 5-11 класів. В конкурсі взяли участь учні 5, 6, 7, 8, 10 та 11 класів. Всі стінгазети були цікавими, кольоровими та яскравими, тому отримали такі номінації: « Найяскравіша»- 6 клас, « Найзмістовніша»- 11клас,

Для учнів 2 та 4 класів був проведений конкурс малюнка «Мій улюблений герой казки зарубіжних письменників». Переможці:Уліганець Андріяна 4 кл,Уліганець Валерія 2 кл,Папеніна Софія 2 кл. Мета даного конкурсу –зацікавити молодших школярів у вивченні іноземної  мови,залучити їх до виконання творчих завдань .

Мета була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з іноземної мови та спробували свої сили у різноманітних конкурсах.

Всі переможці та активні учасники заходів були нагороджені грамотами та солодкими подарунками. Дякуємо учням школи за активну участь у проведенні тижня. Бажаємо й надалі перемагати та показувати гарні результати!!!