Швидко і насичено минає навчальний рік у нашій школі. Здається, ще вчора ми прийшли до школи маленьких першокласників. І ось вони разом з Оленою Іванівною відзвітували перед батьками, друзями і вчителями про набуті знання.

Свято Букварика пройшло цікаво і змістовно. Веселі пісні,цікаві вірші, загадки, скоромовки та конкурси розкрили перед глядачами таланти і здібності кожного учня.

З успішним закінченням букварного періоду привітали першокласників директор школи Пацан Віталій Михайлович та заступник директора з навчальної частини Таркович Мар’яна Василівна.

Адже навичка читання – головна у здобутті знань, а без знань життя людини не мало б  ніякої цінності. Тож прощавай, Букварику! Ми продовжуємо вчитися і пізнавати світ із нових підручників.

 

 

 

 

Другий (районний) етап


 


 
Якщо ви вдало виберете працю й вкладете в
неї свою душу, то щастя саме вас знайде
К.Ушинський

 

Робота, професія, спеціальність є однією зі складових нашого повноцінного та щасливого життя.
Вибір майбутньої професії - це серйозний крок, який старшокласники роблять на підставі інформації, отриманої з різноманітних джерел, рівня своїх знань з профілюючих предметів та власних природних здібностей.
У житті кожної людини настає момент, коли доводиться вирішувати,  де здобути (продовжити) освіту або куди піти працювати. Їй необхідно вибрати професію, свій життєвий шлях.
Кожному громадянину нашої країни надано право на вибір професії, рід занять і роботи. Проте це право, як показує практика, інколи дуже важко реалізувати.
Незважаючи на потік різноманітної інформації, наданої сучасним юнакам і дівчатам, світ професій буває від них дуже далекий. Багато учні, які приходять в старші класи, не знають суті ряду професій. Часом єдиний критерій, за яким оцінюється гідність тієї чи іншої професії – її фінансова престижність. Крім того, старшокласники часто не можуть реально оцінити свої можливості для бажаної професійної діяльності.
Таким чином, профорієнтація у школі актуальна, її здійснюють учителі, класні керівники, інші педагогічні працівники, фахівці різних галузей виробництва.
Провідна роль у цій роботі належить класному керівникові. Він упродовж тривалого часу спостерігає за учнями свого класу, вивчає їх індивідуальні особливості, інтереси, здібності й нахили, контактує з батьками, знає виховний потенціал кожної сім'ї, що дає йому змогу організувати профорієнтаційну роботу на належному рівні. Серед використовуваних класними керівниками форм такої роботи найефективнішими є екскурсії, зустрічі з фахівцями, які не перший рік працюють у тій чи іншій сфері і можуть якнайбільше розповісти про особливості своєї професії.
Саме у формі зустрічі із працівниками пожежної служби у м.Свалява було проведено засідання класних керівників Дусинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яке організував класний керівник 8 класу Мага Віктор Іванович.
Зустріч пройшла надзвичайно цікаво, пожежники ознайомили старшокласників із особливістю своєї роботи, устаткуванням автомобілів, на яких працюють пожежники та показали майстер-клас із гасіння пожежі. Також учні мали можливість дати запитання, які їх цікавили.
Подібні зустрічі - без сумніву, важливі та потрібні заходи...
Діти були дуже вдячні за проведений захід та змістовну інформацію, яку вони одержали.

 

Коли ми говоримо : «Мій рід, моя родина», то у кожного в душі народжується щось тепле, ніжне, рідне і близьке, бо це найрідніші люди: тато, мама, бабуся, дідусь, це рідна домівка, квітучий сад, тихі пісенні вечори, казки і легенди, мудрі слова. Щаслива та нація, у якій шанується сім’я, у якій родина є осередком виховання й передачі родинних звичок і традицій із покоління в покоління. Школа також виховує в дітях родинні почуття, шанобливе ставлення до батьків. Саме тому у школі було проведено родинне свято «Без сім’ї і свого роду немає нації, народу», яке підготувала Кошеля М.М. разом із Медзіновською М.М.  та учнями 5-го класу.

Учні виступили перед своїми батьками, бабусями із концертною програмою, де читали виразно поезії, співали пісні і презентували розповіді про свої сім’ї(із показом сімейних світлин), а також подарували своїм рідним власноруч виготовлені сувеніри.


 

Шевченків «Кобзар»… Це Біблія українського народу, якій судилося бути безсмертною, бо сам народ визнав її своєю книгою. Народ, який має такого поета, як Шевченко, і таку вічну книгу, як «Кобзар», – безсмертний. У творах поета переплелися долі кріпачок з долею неньки – України, боротьба гайдамаків та козаків із боротьбою народу за щастя і волю. Духовну велич і красу підніс на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. У багатьох оселях наших земляків сьогодні побачиш портрет Шевченка, заквітчаний вишитим рушником. А на столі, поряд із хлібом, лежить книга його поезії – ,,Кобзар” .

13 березня наша шкільна родина зібралася, щоб перегорнути сторінку життя Шевченка. Літературно - музичне свято проведене вчителями української мови і літератури Кошеля М.М., Фізер Л.В. та учнями 7-9 класів. Ведучі свята Павлович Валентина та Капуста Іванна знайомили присутніх  із найцікавішими сторінками життя Шевченка. Учениці 9 класу Мигович Софія та Годя Корнелія прекрасно декламували уривок поеми «Гайдамаки», а семикласниці читали поезії, присвячені Великому Кобзареві.

Гучними оплесками глядачі вітали пісні " Бандуристе, орле сизий", "Не тополю високую" у виконанні Капусти Іванни, Попович Анастасії та Цендри

Андріани.