З настанням весни настає період проведення акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка під егідою Державного агентства лісових ресурсів України проводить вже 12 років поспіль. Цього року акція проходило в період з 21 березня ( Міжнародний день лісів)до 15 квітня (Дня Довкілля).

Головна мета акції – виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень, надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у створенні лісів, підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі.

Школярі з особливим зацікавленням включаються у проведення подібних акцій, оскільки відчувають відповідальність за стан нашого  довкілля.

Так «Юні лісівники» школи разом із лісівниками Дусинського ЛГ провели весняну посадку лісу та додаткову посадку саджанців ялинки в урочищі «Сьомий».

Одночасно із проведенням акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», учні школи взяли участь у конкурсі стінних газет «Екологія починається з мене» та акції «Годівничка ». Метою конкурсу є залучення учнівської молоді до відтворення та раціонального використання лісів, просвіти громадськості щодо життєвої необхідності у збереженні біорізноманіття.

Сподіваємось, що з проведенням таких заходів не лише збільшаться площі лісів, але підвищиться екологічна свідомість та обізнаність про ліс і лісову галузь у нашого підростаючого покоління, яка може змінити стиль мислення і поведінку кожної людини. І тому наші задуми щодо залучення саме до практичної природоохоронної роботи підлітків має велике значення як для сьогодення, так і для майбутнього.

 

 

 

Ті, що згоріли в огні

В перші хвилини двобою,

Землю прикрили собою

Як наші батьки на війні

Не залишили пости,

Мужньо стояли на герці.

Пам’ятник їм возвести

Треба у кожного серці.

В історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогади про які пронизує серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року.

31 рік минув з тієї страшної ночі, яка назавжди чорними літерами вписана в історії нашого народу всього людства. Вибух атомного реактора на ЧАЕС відгукнувся болем у серці кожної людини, і з кожним роком все більше усвідомлюються справжні масштаби катастрофи, все більше людей, уражених радіацією, відходить у вічність. Саме такими словами вчитель історії Пацан В.В. розпочав урок-пам'ять для учнів 8-11 класів.

Учням було запропоновано перегляд художньо-документальних фільмів залежно від вікової категорії. Учням 5-6 класи дивилися фільм «Лазуровий пил», а учні 8-11 класів «Розщеплені на атоми». Школярі довго залишалися під враженням зруйнованих доль цілих родин, що змушені були залишити рідні оселі. Ця жахлива трагедія увійшла в історію як найбільша катастрофа, як не вигойна рана на тілі України.


 

У період з 10 по 12  квітня 2017 року,  згідно з програмою предмета  «Захист Вітчизни»,  були проведені триденні навчально-польові збори для  юнаків  11-х  класів.

Проведено комплекс відпрацювання та закріплення практичних навичок з основних розділів програми предмету «Захист Вітчизни»: вогневої, стройової, тактичної, фізичної підготовки.

Метою навчально-польових зборів було  практичне  закріплення рівня знань, умінь та навичок учнів з предмета «Захист Вітчизни» та підведення підсумків викладання навчальної програми предмета.

Під час занять учні дізнавалися про основні риси загальновійськового бою; види вогню і маневрів у бою; дії солдата в обороні; екіпіровку солдата; дії солдата в обороні та наступі; поняття про дії розвідувального дозору; дії солдата під час застосування зброї масового ураження; вибір вогневої позиції; дії з початком вогневої підготовки.

12 квітня відбувся з’їзд на базі Свалявської гімназії, де за участю представників військової організації «Карпатська Січ», юнаки змогли відпрацювати та закріпити практичні навички.

Загалом, усі учні відповідально виконували поставлені вчителем предмету «Захист Вітчизни» Пацаном В.В. завдання, адже вони добре розуміють, що формування у сучасних умовах високого рівня готовності до виконання вимог сучасної військової діяльності, всебічна підготовка до строкової військової служби спрямована на фізичний, вольовий і моральний розвиток особистості, формування готовності до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій.

 


 

 

7 квітня у наші школі з метою пропаганди здорового способу життя та дати святкування Всесвітнього дня здоров’я між учнями 8-го та 9-го класів проведено КВК на тему: «Сучасна мода одна - ЗДОРОВ’Я!». допомогою в організації свята стали проведені з учнями факультативні заняття по сприянню просвітницької роботи «Рівний - рівному» серед молоді щодо здорового способу життя та тренінги життєвих навичок за програмою « Формування здорового способу життя та профілактики ВІЛ », які проводять з учнями вчителі Гуйван В.В., Таркович М.В., Русин В.Г.

Перевірити й за потреби поповнити знання учнів у цій галузі допомогла уявна подорож до країни Здоров’я.

На шляху до перемоги команди «Позитивчики» та «Наша файта» зупинялися для роздумів на п’яти «станціях»: «Перша допомога», «Один удома», «Валеологічна», «Зелена аптека», «Корисна їжа». Учні відповідали на запитання, а у такий спосіб учасники мали можливість зібрати власний «кошик здоров’я»(фрукти). Цікаво пройшов конкурс «Зобрази модель здоров’я», де учні презентували свою газету, що на їх думку  важливим для здоров’я, що позитивно впливає на здоров’я.

Найбільш цікавими для учнів – глядачів були конкурси, підготовлені командами заздалегідь «Шкільні новини» та гумористичні сценки на тему здоров’я. Завершував свято «Музичний конкурс» на кращу пісню та танець по даній темі. Учні активно брали участь у конкурсах всі були задіяні до роботи, навіть глядачі, якими вправно керували ведучі КВК – Аппіна Юля та Ковач Едіта.

Мета конкурсу – донести до учнів школи , що саме здорова людина здатна життєрадісно та охоче виконувати обов’язки, покладені на неї життям, і повністю реалізувати свої фізичні та розумові здібності.

Гасло КВК – «Твоє здоров’я-твій вибір». Тож нехай нам усім щастить на шляху до власного здоров’я.

 

 

 

У вихідні дні учні 4 - 6 класів( класний керівник Чокнадій Л.В. , Пічкар Л.В.) здійснили поїздку в м. Трускавець. Там учні відвідали дельфінарій «Оскар», який є єдиним дельфінарієм у Західній Україні. Вміння дельфінів і морського котика рахувати, співати, танцювати залишили незабутнє враження у дітей. З радістю діти будуть розповідати про побачене серед однокласників.